Okulary blokujące niebieskie światło, nazywane również Blue Light, to specjalistyczne okulary, które mają za zadanie chronić oczy przed szkodliwym działaniem światła emitowanego przez ekrany urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, smartfony czy telewizory. Niebieskie światło emitowane przez ekrany urządzeń może prowadzić do zmęczenia oczu, suchości, łzawienia, a nawet zakłócać produkcję melatoniny, hormonu snu, co w konsekwencji negatywnie wpływa na jakość naszego wypoczynku.

Okulary te posiadają specjalne powłoki, które blokują długość fali odpowiadającą za światło niebieskie, tym samym korzystnie wpływają na komfort korzystania z urządzeń cyfrowych.

Korzyści z noszenia okularów z filtrem światła niebieskiego

Ochrona oczu przed szkodliwym światłem niebieskim

Okulary blokujące światło niebieskie zabezpieczają Twoje oczy w trakcie długotrwałej ekspozycji na niebieskie światło emitowane przez ekrany urządzeń. Dzięki filtrom chroniącym, możesz zadbać o swój wzrok i zdrowie swoich oczu, zmniejszając ich suchość oraz zmęczenie.

Zwiększona regeneracja i zachowany rytm dobowy

Korzystając z komputera przez dłuższy czas, niebieskie światło emitowane przez ekrany może prowadzić do zmęczenia oczu, jak i całego organizmu. Emitowane światło niebieskie, zwłaszcza przy słabym, nocnym oświetleniu zaburza produkcję melatoniny, której braki przekładają się na niższą jakość snu. Okulary ze specjalnym filtrem są idealnym rozwiązaniem, które pomaga redukować zmęczenie oczu, a także, które łagodzi problemy ze snem pozytywnie wpływając na zachowanie głębszego snu i zwiększenie jakości wypoczynku. 

Poprawa komfortu pracy przy ekranie laptopa lub monitorze

Okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego nie tylko chronią oczy, ale również poprawiają jakość widzenia i komfort podczas pracy na laptopie lub komputerze. Dzięki nim spędzasz więcej czasu przed ekranami bez odczuwania negatywnych skutków, takich jak męczenie oczu czy zakłócenie snu.

Rodzaje okularów z filtrem światła niebieskiego

Okulary dzienne

Okulary dzienne (okulary z żółtym filtrem) są przeznaczone do noszenia w ciągu dnia, kiedy w związku z 8 godzinnym rytmem pracy, ekspozycja na sztuczne światło jest największa. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które spędzają dużo czasu przed ekranami urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, smartfony czy tablety

Okulary wieczorowe

Okulary wieczorowe (okulary pomarańczowe) są stworzone z myślą o noszeniu w godzinach wieczornych, kiedy nadmierna ekspozycja na niebieskie światło może negatywnie wpływać na produkcję melatoniny. Noszenie tych okularów przed snem może poprawić jakość snu, co przełoży się na nasze lepsze samopoczucie.

Jak wybrać odpowiednie okulary z filtrem światła niebieskiego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów z filtrem Blue Light?

Przy wyborze okularów z filtrem światła niebieskiego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim, okulary powinny posiadać certyfikat instytutu CITS, który będzie potwierdzeniem ich skuteczności. Ważne jest także, aby były one wygodne i dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nie zapominajmy również o tym, że tego typu okulary mogą być ponadczasowym i modnym dodatkiem naszej stylizacji w związku z tym wybierzmy takie okulary, których design pasuje do kształtu naszej twarzy i w których czujemy się najlepiej. 

Jak dopasować okulary do indywidualnych potrzeb?

Wybierając okulary blokujące światło niebieskie, warto zastanowić się, w jakich sytuacjach będą one najczęściej używane. Dla osób pracujących zdalnie, okulary zerówki do komputera mogą być idealnym rozwiązaniem. Dla tych, którzy korzystają z urządzeń elektronicznych głównie wieczorami, lepszym wyborem mogą być okulary nocne. Stylowe oprawki i szeroki wybór modeli pozwolą znaleźć okulary idealnie dopasowane do różnych stylizacji i potrzeb.

Okulary zerówki do pracy przy komputerze

Zalety noszenia zerówek z filtrem światła niebieskiego

Zerówki do komputera to okulary bez korekcyjnych soczewek, które posiadają specjalną powłokę Blue Light. Dzięki temu, chronią one oczy przed niekorzystnym wpływem niebieskiego światła emitowanego przez ekrany urządzeń.

Jak okulary zerówki chronią wzrok przy ekranach monitorów?

Noszenie okularów zerówek z filtrem światła niebieskiego podczas pracy przy komputerze pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu, poprawić produktywność i zadbać o zdrowie swoich oczu. Dzięki specjalnym powłokom, okulary te gwarantują blokadę niebieskiego światła, co prowadzi do zredukowania zmęczenia i zwiększenia komfortu pracy.

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy warto kupić okulary z filtrem światła niebieskiego?

Tak. Okulary z filtrem światła niebieskiego są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które spędzają dużo czasu przed ekranami laptopów, smartfonów czy tabletów. Pomagają one chronić wzrok przed niekorzystnym działaniem niebieskiego światła zmniejszając zmęczenie oczu i poprawiając komfort pracy.

Czy okulary z filtrem Blue Light można nosić na co dzień?

Tak. Okulary z filtrem Blue Light można nosić na co dzień, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Warto jednak pamiętać, aby dopasować rodzaj okularów do pory dnia i swoich indywidualnych potrzeb. Okulary na dzień posiadają zmniejszoną intensywność filtra chroniącego, a te dedykowane na noc są niemal całkowicie pomarańczowe, by zablokować jak największą ilość emitowanego światła.

Kiedy nosić okulary z filtrem światła niebieskiego?

Okulary Blue Light warto nosić podczas korzystania z urządzeń cyfrowych, takich jak komputery, smartfony czy telewizory. Są one szczególnie przydatne podczas pracy przy komputerze, oglądania telewizji wieczorem lub korzystania z elektroniki przed snem.

Promieniowanie wydzielane przez wszelkiego rodzaju elektroniczne urządzenia zakłócają prawidłową pracę mózgu, co nierzadko skutkuje problemami z bezsennością i zachowaniem prawidłowego rytmu snu.

Zastosowanie nakładek na ekrany i monitory lub pomarańczowych okularów na godzinę przed pójściem spać, pozwala zredukować ilość niebieskiego światła trafiającego do naszych oczu. Dzięki nim zachowasz swój rytm dobowy, łatwiej zaśniesz oraz będziesz wypoczęty. 

Czy antyrefleks i Blue Light to to samo?

Nie. Powłoka antyrefleksyjna i powłoka Blue Light to różne rodzaje powłok stosowanych na soczewkach okularów. Powłoka antyrefleksyjna zmniejsza odblaski i poprawia jakość widzenia, natomiast powłoka Blue Light blokuje światło z ekranów urządzeń elektronicznych.

Okulary blokujące światło niebieskie w sklepie NoBlue

W naszym sklepie internetowym NoBlue znajdziesz szeroki wybór okularów blokujących niebieskie światło, które dopasujesz do różnych stylizacji i potrzeb.

Oferujemy darmową dostawę oraz pomoc w wyborze idealnych okularów, które pomogą Ci zabezpieczyć oczy przed szkodliwym niebieskim światłem i poprawić komfort korzystania z urządzeń elektronicznych.

Dostępne w NoBlue okulary zostały poddane badaniom laboratoryjnym oraz uzyskały certyfikat skuteczności instytutu CITS, co jest gwarancją ich wysokiej jakości i potwierdzeniem tego, że naprawdę działają.

Produkt dodany do ulubionych